Afhentes: værktøj, lamper m.m. (via Google Maps)
1 bt. Chambertin Clos de Bèze Grand Cru, Domaine Duroche 2019 A (hf/in).
1854. 4 RBS Thiele III, gulbrun. Plade III, nr. 32. Glasklart og centrisk nr.stempel 79 (WYCK). Attest Jørgensen “SUPERBT EKSEMPLAR” [ 1IIIb ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Reservedel for Kramer 312 SL 2 bremstromler med bakker - nye HJUL MED DÆK 12.5/80R18 - CA. 80% GOD. Ventil blok. Hydrulik pumpe. Kardan. Hydraulik filter. 2 nye lygter. Rude sæt. Håndbremse. Sæde - nyt 2x20 kg kontravægte
Safirring af 18 kt. guld prydet med talrige facetslebne pink og blå safirer. Vægt ca. 11,5 g. B. 3,8 cm. Str. 55.
PALLELØFTER, Elektrisk. Højde 800 mm.
Tilbehør/udstyr til storkøkken og transport af mad. 5stk. ScanBox transportvogne. 1stk. Rustfri lift. 1stk. Henkovac vaccume pakkemaskine. Udstyret er brugt og står med støv og brugsspor. Funktionsdygtigt ved sidste anvendelse. Ikke testet ved gennemgang, 4 vogne måler 85x75x110cm 1 vogn måler 110x75x105cm Lift måler 100x77x90cm Vakuum maskine måler 95x70x110cm
200 kW komplet solcelleanlæg Jordbaseret. 800 stk. Trina Solar 250w poly alu solceller ( 8år gamle ) Alle solceller er testet og godkendt. 2* 100 kw fabriksny Inverter Huawei med 10 års garanti jordbaseret montagebeslag ( evt fundament fødder ) i galvaniseret stål Stik medfølger. Dette solcelleanlæg er yderst højtydende og lever op til alle internationale godkendelser og standarder. Solceller slides ikke i sig, selv derfor er det muligt at købe et stort anlæg meget billigt, med fortsat lang levetid. Alt elektronik er udelukkende nyt. Forventet Produktion 180000 kwh årligt. Ved en strømpris på 1 kr, er ROI virkelig kort. Anlægget kan leveres efter aftale.
Medfølger : - KAESER TC 31 Refrigerated Air Compressor Dryers. - Operating pressure - 8 Bar. - Revolutions (RPM) - 2930 / min. - Rated power requirement - 21,8 kW. - Voltage - 400 V. - Frequency - 50 Hz. - Kaeser kompressor med reservedele. - 2 filtre. Ingersoll Rand ECOAIR D31 - 8 bar.
BUDT 6750,- DKK
Svetslägesställare Deuma heitze Kdt 500 Vikt ca 500 kg MÅTT: Bredd (m) Ca. 1,2 m Höjd (m) Ca. 0,9 m Djup (m) Ca. 1,6 m Fungerande Lasthjälp kan finnas om det bokas i god tid innan upphämtning
Aksel Jørgensen (f. København 1883, d. sst. 1957) Kunstnerens selvportræt. Sign. Aksel Jørgensen 1911. Olie på to sammenføjede lærreder monteret på plade. 90×61,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 3.08 ct. Farve: G. Klarhed: VS-SI. Samlet vægt ca. 13,5 g. B. 6 mm. L. 3 cm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær