Laufen pro vaskesøjle, hvid, højde 70 cm, bredde 20 cm, dybde 18 cm. Ubrugt.
Afhentes: værktøj, lamper m.m. (via Google Maps)
Gucci Rygsæk af brunt ruskind og læder med gyldne beslag, bambushank, to justerbare stropper, en udvendig forlomme, et rum med snorelukning, en indvendig lynlås lomme og lysebrunt stof for. H. 22 x B. 22 x D. 10 cm.
Crosser på el
Postkort. Album med ca. 179 mest topografiske kort med flere gode motiver. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1902. 5 øre, variant “FARVELØS PLET I KRONE”. Parstykke på brevkort med variant i venstre mærke. [ 34C ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
33 stk. sortimentsæsker m. div. plast-perler (ubrugt)
Et par danske rokoko stager af sølv. skævknækket form, balusterformet stamme med knapper, rundt hvælvet og profileret fodstykke med fliget kant. Mester Gerhard Hass, København 1768. Vægt 522 g. H. 19 cm. (2) Proveniens: Fra samlingen efter højesteretssagfører Ole Gangsted-Rasmussen (1911–1998).
MATRIALESKAB/VÆRKSTEDSSKAB med nøgle. 133. MÅL H192xB1000xD420 cm
2 stk. beton-fuglebade på piedestal (ubrugt)
Hans kongelige Majestæts Ministerium for Hertugdømmerne Holsten og Lauenborg, 5 Reichsthaler 1854, No. 140370, Sieg 20, Pick S746 - sjælden Ex. Johnny og Jette Birkegaard Bæhr
Et par diamantørestikker af 18 kt. guld og hvidguld hver prydet med cushion-cut Fancy Intense Yellow diamant på i alt ca. 0.78 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.14 ct. Farve: E. Klarhed: VVS. B. 6 mm. (2)
BUDT 15500,- DKK