Tilslutnings sæt for håndklædetørrer, 2 sæt lige løbende i hvid, et sæt mangler et rør. Ubrugt.
Afhentes: værktøj, lamper m.m. (via Google Maps)
Bühler Farm King 1070 kornsnegl / Amerikanersnegl Sælger oplyser at han har købt maskinen sammen med en bedrift, og at han aldrig selv har brugt maskinen. Maskinen har stået stille i 4 år, men den var funktionel ved sidste anvendelse. Køber skal selv forestå læsning, demontering osv. Der findes ikke læssemaskine på lokationen.
JORDBOR med 5,2 HK, 52 ccm, to-takt motor. Inkl. 3 stk. jordbor, 15, 20 og 25 cm Ø, 80 cm lange. Ubrugt.
Danmark mv. Kasse med diverse samlinger inkl. Grønland og lidt andet. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Breve. ca. 200 forsendelser med bl.a. en del stjerne stempler, helsager mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Skovlestativ
Køkkenvask Skanitek Fold 500-Ifu Ux, rustfri stål, 54 cm bred og 50 cm dyb. Brugt kortvarig
- Stensballe sneskraber. - Fejekos Massey Ferguson 1010 Fejekost og sneskraber. - Video !
BUDT 26500,- DKK
HALDERSVIG. Flot aftryk i VIOLET farve på klip med 2 øre. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
c. 1808–1812. Særdeles sjælden “KRIGSSAG” sendt til Skagen. Påtegnet “Krigssag pr. Ordonnans. Befordres uophjoldt til Skagen af Sognefogden for Tversted Sogn. Afgaaet fra Hjørring Amtsk. den 24.Aug. kl. 8 3/4 (+ underskrift” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ca. 84 stk Lysestager, Hvid med rund fod, H 8 cm