Radiator Purmo, 1 stk 50 cm høj og 50 cm bred, 2 stk 50 cm høj og 40 cm bred, enkelt med lameller, med beslag. Ubrugt
Afhentes: værktøj, lamper m.m. (via Google Maps)
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i blåt med “prunus on breaking ice”. Ca. 1900. H. 40.
BUDT 310,- DKK
To persiske tæpper. Keshan. Medaljon på blå bund. 131×200. Qum tæppe, usædvanligt design. 150×210. Begge Ca. 1960–1970.(2)
Stefan Lindahl Disney Collection. Oval nøddeskål af porcelæn, dekoreret i farver. Firkløveren. H. 14. L. 24.
Postkort. Gammelt album med ca. 200 postkort incl. flere bedre motiver, bl.a. set godt kort fra Rungsted station [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Juiceglas 16cl. I opvaskebakke 192 stk.
15 stk. samlemuffe 76mm forpatineret zink
Selges på vegne av kunde. Nesten ikke brukt, 1500 timer. Ingen feil eller mangler.
2 stk. Motionsure, sort, med skridttæller, pulsmåler mv. Ubrugte
Motor til New Holland T7.270 - defekt. - Sælges til reservedele. - Kan køre, men lyder ikke som den skal. - Test motor, har aldrig været monteret på en trakto New Holland T 7.270 - FPT (Iveco) motor - Defekt - Til reservedele - Se Video!
Granatring af 14 kt. guld og sølv prydet med fire facetslebne granater. Vægt ca. 2 g. B. 14 mm. Str. 57. Æske medfølger. Kant langs granater er af sølv.
Danmark. 1852–1989. Samling i Schaubek album med et par bedre mærker. [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Diamantvedhæng af 18 kt. guld i form af hjerte prydet med talrige brillantslebne diamanter samt kæde af 18 kt. guld og hvidguld. Samlet vægt ca. 8 g. L. 45 cm.