Lukker 24/11-2024 18:44:00
Nyrenoveret bigballe presser. - Presseren er total renoveret. - Kun 49.000 baller. - Klar til denne høs Massey Ferguson 190 - Bigballe presser
BUDT 20750,- DKK
Meget fin traktor med kun 191 timer!. Er som ny !!! Med GMR Stenballe ca. 1,5m fejekos Kubota L2-452 - 2 ton - Kun 191 timer - Only 191 hours
BUDT 183000,- DKK
Ca. 50 stk Klapstole i transportbur, med Brugsspor
5 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
Nissekort. 1907–26. 13 styk nissekort + 2 julekort med røde postbude. 14 kort frankeret og de fleste med pågældende års julemærker. Det ene kort er kun en forside. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kai Lindemann (f. København 1931, d. 2007) Uden titel. Sign. Lindemann. Olie på lærred. 48×61. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ingen beskrivelse
Danmark. Pålydende parti med bl.a. 3 samlinger, årsmapper 1969–2018 og flere samlet dobbelt mv. [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Salget på vegne av kommune. På lesing inkludert. Ukjent tilstand ikke testet. Ser hel og fin ut.
El hæve-sænke skrivebord + lille arkivskab + skuffekasette på hjul + 2 stk. kontorstole. Uden indhold, PC printer m.m. medfølger ikke.
En samling sydøstasiatisk og kinesisk keramik, bestående af skåle, opsatser, tallerken m.m. 17.-20. årh. H. 3,5–9. Diam. 10–16. (9)