Lukker 28/11-2024 19:00:00
Afhentes: 6823 Ansager. + salær og moms. (via Google Maps)
Pavillon med overdækket terrasse, perfekt til en lille summerhus grund. Pavillonen har overdækket terrasse, entré, et stort rum med stue og køkken der går i et samt badeværelse med toilet med bad. Pavillonen er installeret med vandvarmer. Pavillonen har flotte lyse trælofte samt lyse laminatgulve i alle ru ABC Moduler 108m2 - Beboelses- og kontormoduler
BUDT 123000,- DKK
Dansk sen rokoko serveringsskål af forgyldt sølv, af oval-svungen form, dybt ligeknækket spejl, opadvendt fane punslet og støbt med rocailler og kæmninger, blomster og bladværk. Mester Fridrich Mørch, København 1786. Vægt 1.071 g. L. 38 cm. Proveniens: Fra samlingen efter højesteretssagfører Ole Gangsted-Rasmussen (1911–1998).
Parti file, mange nye
Parti nye bor
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “Stammekrone”. Tre-armet lysekrone med forkromet stel, 2/1 skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 60.
Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981) Halskæde af sterlingsølv prydet med stor cabochonslebet grøn agat. Dessin nr. 130A. L. ca. 41,5 cm. B. 37 mm. Georg Jensen efter 1945. Litteratur: Afbildet som armbånd i bogen “Georg Jensen - A Tradition of Splendid Silver”, af Janet Drucker, 1997, s. 105. Georg Jensen æske medfølger.
Royal Copenhagen påskeæg samt bonbonniere. 3 små påskeæg måler 7 cm. Stort påskeæg måler 10 cm. Bonbonniere har Ø9 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk New Holland / Kobelco E140 CSR - 16 New Holland / Kobelco E140 CSR - 16 ton
BUDT 172000,- DKK
Stort parti legetøj, ubrugt
Santokukniv, 18 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i rosentræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
2 stk. bål skamler, samt 72 stk. grillbakker.