Lukker 24/11-2024 19:03:00
Står i 6230 Rødekro. DS Swedoor dør med alu. bund/beskyttelse. Måler 206,1 x 80,3 cm. D: 4,1 cm. Ubrugt og ok stand. En smule fugt skade i top. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
1 bt. Clos de Vougeot Grand Cru, Chateau de la Tour 2012 A (hf/in).
35 dele div. pigetøj str. 110/116 5/6 år
TAASTRUP 9.10.1882. Lap VI på brev med 8 øre, grå/rød [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ca 22 Luft Horn med danmarks flag på, ubrugte
STØTTESTATIV for rørskæring og rørbukning.
Rubin- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med oval facetslebet rubin på ca. 0.72 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.26 ct. Str. 53,5. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
SKRUEMASKINE, 18V, inkl. 2 batterier samt lader. Ubrugt i transportkuffert.
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Syv marine skitser. Usigneret. Blyant på papir. Bladstørrelse 14×14–22×33. Uindrammet. (7)
HADSUND SYD (HADSUND). Posthornstempel i violet farve på brugsbrev via Randers-Hadsund 7.11.27 til Viborg. DAKA +3.000 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
SØJLEBOREMASKINE, 580/850/1220/1650/2650 O/min. 16 mm borepatron, 1850 watt. Ubrugt.
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) “Myren”. Et sæt på fire stole med skal af formbøjet teak på trebenet stel af stål. Model 3100. Formgivet 1952. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1950'erne. (4)
96 stk Snapseglas 3 cl.