Fra lukket minkfarm, 2 stk. Hotbox, diesel vandvarmere, mærke Kent og Clena, ikke afprøvet
AUTOCAMPER, Ford/Benimar Tessoro 497 QA. 1st Indreg: 04-10-2019. Synet: 22-03-2024. Km-tæller viser: 109523 . Camperen har 4 selepladser, 2 sovepladser i Queensbed i bag og sænkeseng. Separat toilet og bad ,TV, køl og frys samt 3 kogeblus. Markise og garage. Opvarmning med gas eller EL. Solceller på taget omformer fra 12V-230V. AUTOMAT gear / Passet med service. DEL 2 af registreringsattest eftersendes. Uden afgift/med Dansk registrerings attest.
BUDT 268000,- DKK
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Aganakker. Sign. Asger Jorn 50. Akvarel på papir. Bladstørrelse 26×40. Værket er ny indrammet af Christian Brock, København, med museumsglas og antik fransk blad sølvramme. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bertel Thorvaldsen (, efter) "Hyrdinde med en amorin-rede”. Relief af bemalet gips. Plakette fra Thorvalsen Museum. 20. årh. 60×59.
“Flora Danica” sukkerdåse af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster, hank modelleret som grenværk prydet med pousserede blomster. 3582. Royal Copenhagen. H. 15 cm. L. 16 cm.
5 stk Make up gave sæt med 50 dele make up og spejl I hver ,ubrugt I kasse
23 stk. Froggy, Overflade Popper til Geddefiskeri. Med Froggy kan du popperfiske steder hvor der f.eks er åkander, og mange gedder står skjult under. Fantastisk effektiv agn. Længde: Kroppen 5-6 cm., med hale 10-12 cm. Flere forskellige farver. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
ÅRHUS. Stjernestempel samling på 13 sider med ÅRHUS nummer 5–29 inkl. flere på breve og flere sjældne iblandt. [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Elektra SPA 1100 Spånsuger med boks til multistyring, 3 div rør, et rør er med motor, MF
1995. Befrielsen, 8,75 kr. UNIKT PRØVETRYK i ændret farve og med anderledes tekst under mærkebilledet [ 1093 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Dansk Vestindien, Christian IX, cent 1879, H 28B, S 5, Sieg 20, KM 68, 4,66 g, pletter - eksemplar med fint møntskær. Ex. Johnny og Jette Birkegaard Bæhr
Tell Bøjleur af 18 kt. guld. Ref. 138057. Mekanisk værk med manuel optræk. Bøjle af 18 kt. guld diam. ca. 5 cm Ø 10 mm. Vægt ca. 12 g.