1865–1871. Telegram fra København til Hirtshals. Udskrevet og udbragt som EKSPRESBREV til “Fyrmester Bjørneboe, Hirtshals Fyr”. Åbnet på 3 sider og let beskåret. Uhyre sjældent [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×