1891. Russisk type, 1 rbl. brun/orange. LUXUS-stempel TAMMERFORS 15.XII.04 [ 45 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Fin gaffeltruck - bemærk de få timer, har kun arbejdet 3628 timer! Og - bemærk, at denne har 4 hjul ! (samme model kan fås også med kun 3 hjul Linde H16 P-01 - Batteri - Kapacitet 1,6 ton, løftehøjde 4 m / 1,6 ton capacity, lifting height 4 m
BUDT 33500,- DKK
Tiffany & Co. “Open Heart” vedhæng af 18 kt. guld i form af hjerte. Halskæde af 18 kt. guld medfølger. Design Elsa Peretti. Vedhæng L. 15 mm. L. 39 cm. (2) Original æske medfølger.
BUDT 288000,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Portafill 200 Portafill 2000CT
BUDT 193000,- DKK
BUDT 25500,- DKK
2 stk. skjolde
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) “Midnatssol ved Diskobugten”. Sign. Emanuel A. Petersen. Olie på lærred. 70×101.
TopCon Hiper gps GNSS med Tesla handdator och tillbehör i plastväska.
New Holland ubrugt fjernudtagventil
13 stk. automatiske sæbedispenser + 13 stk. bordholdere for do + 3 stk. væghængte askebægere (ubrugt)
Jens Vilhelm Dahlerup, tilskrevet (f. Norup 1836, d. København 1907) Kunstnerstol af nøddetræ med indlægninger af ibenholt og frugttræ i form af ornamentik og tranedans. Sæde og ryg betrukket med sømbeslået rødt farvet skind. Udført halvdel af det 19. årh. hos Snedkerfirmaet Severin & Andreas Jensen. Proveniens: Carl og Othilia Jacobsen, siden nedarvet i familien. Litteratur: Mirjam Gelfer-Jørgensen [red.]: “Herculanum paa Sjælland”, afb. figur 232, s. 254.