Lukker 22/11-2024 17:30:00
85 par Børne strømper i ass farver/modeller i ser 31-34 ubrugte
Mål : 2,1 x 1,4 x 0,7 1,7 x 1 x 0,65 2,3 x 1,25 x 0 ABC Hejsekasser - 3 enheder
Inge Hørup (f. København 1958) Uden titel. Sign. Inge Hørup 97. Olie på lærred. 134×95. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
36 stk. glas-tandkrus m. holder i børstet stål (ubrugt)
2 stk Polisan Dispenser til aftøringpapir
To næsten identiske “Bajixiang” skåle af porcelæn, dekorerede i farver med de lykkevarslende buddhistiske motiver. Begge mærket Guangxu 1875–1908 og fra perioden. H. 6,5 cm. Diam. ca. 10,5 cm. (2)
1 bt. Hermitage, Domaine Jean-Louis Chave 2009 A (hf/in). Sourced from an excellent private cellar
nye og brugte cylindre
VÆRKSTEDSVOGN, BATO Proftool, med 7 skuffer ( 4 skuffer er med værktøj). Ubrugt.
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972) Arbejde i tørvemosen. Sign. Axel P. J. 1911. Olie på lærred. 80×115. Udstillet: Axel P. Jensens retrospektive udstilling, 1948. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kinesisk eksportsølv tripod skål, gennembrudte sider med drager, blomster, bambus og figurer, fødder støbte i form af drager, Luen Wo, Shanghai, ca. 1900. Vægt 221 g. H. 6,5 cm Diam. 13 cm