Lukker 27/11-2024 19:10:00
Diamant- og rubinring af 18 kt. guld og sølv prydet med antikslebne- og brillantslebne diamanter og fire smaragdslebne rubiner. Vægt ca. 3 g. Str. 52. Æske medfølger.
Niels Erik Skovballe (f. Herlufsholm 1945) “Icon I can Bear”. Sign. monogram 2023. Olie på plade. 27×18,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ca. 50 stk Broderier mange forskellige str. + div. Ophæng til samme
IH 844 - S - 3 ton
BUDT 25500,- DKK
KÆDESAV, 52cc, 3,9 kW/5,9 HK. 52 cm sværd. Inkl. Ekstra sværd og kæde. Ubrugt.
ca. 1850. Udstillingsplanche med portofri forsendelse fra “Comitten for den ugentlige 4 Skillings Subskribtion”. Interessant! [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 ubrugt motor med variator 0,55KW
Rolex Explorer “glossy gilt” af stål, ref. 1016. Mekanisk værk med automatisk optræk, kaliber 1570. Nittet “Oyster” lænke af stål, ref. 7206/58. Omkreds ca. 18 cm. Ø 36 mm. 1966. Kassenr. 1016. Bagkassenr. 106 VI 66. Serienr. 1506462. Værknr. 99882. Endeledsnr. 58. Lænkenr. 7206. Foldespændenr. 4 66. Kronometer-certifikat samt original købskvittering fra A.M. Berg 1967 medfølger.
Ubekendt møbeldesign Et par sideborde med stel af messing og plader af røgfarvet glas. 1970–80'erne. H. 50. L. 43. B. 39. (2)
8 stk EVRYWELTH knivsæt m/6 dele (UBRUGT)
Amman AFW150-2 Asfaltudlægger. Årgang 2019 med kun 159 timer. Maskinen specifikationer er følgende: Vægt 1,26 t Transportlængde 2,55 m Transportbredde 1,15 m Transporthøjde 1.498 m Standard bredde 0,8 m Maks. bredde 1,65 m Hjul 3 Driftshastighed 25 m/min Strygehjern SB1300G. Modelserie AFW Motor fabrik. Hatz Motortype 1B50E Motoreffekt 7,6 kW Emissionsniveau EU V Maskinen fremstår i funktionel stand og er løbende serviceret og vedligeholdt.