Lukker 27/11-2024 19:11:00
Et par Belle Epoque perle- og diamantøreringe af oxideret sølv og 14 kt. guld hver prydet med ferskvandskulturperle og talrige antikslebne diamanter. B. 12 mm. L. 3,2 cm. (2) Æske medfølger.
Sennebogen 817 i skrot håndtering maskine. Årgang 2018 med 1867 timer. OBS meget lavt timetal. Maskinen er monteret med følgende: HGT grab med rotator. 9.00l-20 Solidealdæk med godt mønster uden store skader. Støtteben. Fiat motor. Hæv bar kabine. Maskinen er løbende serviceret og fremstår i god funktionel stand. Maskinen fremstår i funktionel god stand og løbende servicere dig vedligeholdt. OBS maskinen er i brug indtil salg, hvorfor timetal kan variere lidt.
Plyfa trækasse B57 x L40 x H19, mangler håndtag
Dansk snedkermester Stor kiste af Wengé. Udført 1960érne. H. 54. L. 100. D. 54.
BUDT 3900,- DKK
Træk på 3 hjul. Hjul størrelse, for 23x8,5-12 bag 27x10-12. Servo styrin Terberg Kinglifter TKL-M-3x3 07210907
BUDT 60000,- DKK
Ebel Armbåndsur i 18 kt. hvidguld, prydet med talrige diamanter. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lænke af 18 kt. hvidguld, prydret med talrige diamanter, omkreds ca. 17 cm. Ø 15 mm. 1940'erne Senere æske medfølger
Rusland. Originalt parti i stor flyttekasse fyldt med ældre lagerbøger etc. Bør ses [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
George III lygteur i kasse af mahogni dekoreret med forgyldte bronzer. Værk med dato og “Strike-Silent” funktion. Sign. Wilson, London. 18. årh.s slutning. H. 49.
Tipp container på hjul Med gaffelfickor 230x100mm Längd 1525mm Bredd 875mm Höjd 970mm Vikt 104kg Volym 600 L
Parti Surringsbånd forskellige typer
1905. 10 øre, 1.tryk. Smukt velcentreret mærke med ovalstempel STYRELSEN AF KOLONIERNE I GRØNLAND [ 3 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×