Lukker 27/11-2024 19:35:00
Perlehalskæde prydet med talrige barokke ferskvandskulturperler med kuglelås af metal. Perlediam. ca. 12–15 mm. L. 45 cm.
BUDT 1350,- DKK
Povl Klarlund Diamantsmykkesæt af 18 kt. guld og hvidguld bestående af et par øreclips hver prydet med tre brillantslebne diamanter og ring prydet med seks brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.70 ct. Farve: F-G. Klarhed: VVS-VS. Samlet vægt ca. 36,5 g. Øreclips L. 22 mm. Ring B. 20 mm. Str. 53. (3)
96 stk Alice Kopper
Slangeopruller 20M til vand 1/2 med auto indtræk, med vægbeslag.
Erró (Gudmundur Gudmundsson) (f. Olafsvick 1932) “Part of the cace”, 2014. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 120×77. Proveniens: Privatsamling, Island. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ege tæppefliser - 3 kasser og 3 forskellige modeller. 1 kasse af Scala - 6,451 m2. 1 kasse af Scala - 6,451 m2. 1 kasse af Scala - 6,451 m2. Total 3 kasser og ca. 19,4 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
5 stk 60W solcelle gadelampe med bevægelsessensor og indbygget batteri. 60W 6500K. 5V. Ubrugte. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
Alabastron af alabast med bred rand og rester af vandrette greb i siden. På stand. Antagelig Grækenland, 5. årh. f. Kr. H. 11 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Ifølge oplysninger erhvervet hos Bonhams, 1990erne.
BUDT 1900,- DKK
ARBEJDSSTOL, BATO.
Stor fransk kommode af rosentræ indlagt med marquetteri, plade af marmor. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 85. B. 127. D. 55.
12 bts. Château Lagrange, Pomerol 2016 A (hf/in). Owc.
BUDT 1850,- DKK
60 par arbejdshandsker, Granberg str. 11 (ubrugt)