36 stk Champagneglas med perlekant, H 18cm + 1 stk vaskebakke rumdelt for 36 glas, af god kvalitet
Thorald Brendstrup (f. Sengeløse 1812, d. København 1883) Napolibugten med udsigt til Vesuv. Senere betegnet monogram. Olie på lærred. 42×66.
Fransk prismekrone med stel af forgyldt bronze, behængt med prismer. Empire form, 19. årh. H. 80. Diam. 90.
Trappe træningsmaskine, stand ukendt, defekt
5 lysestager , ubrugte
50 stk terrassebrædder af lærk, douglas, fyr eller gran 28x120x1800mm. Ubrugt, har stået udenfor i længere tid.
Ege tæppefliser - 3 kasser og 3 forskellige slags farver. Canvas Collage af 4,147 m2. CANVAS COLLAGE af 4,147 m2. CANVAS COLLAGE af 3,686 m2. Total ca. 12,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage. + MOMS
Danmark. Breve. Lille samling med en del bedre breve/kort. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bruse foldedør Dansani. Bredde 75 -77 cm Højde 2 meter. Klar glas. Ubrugt.
Hervé Desaché (f. 1964) “Voyage exotique”, 1994. Sign. med titel og datering på bagsiden. Akryl på plade. 100×122. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 fase 230/400 trafo på 20kVA fra 2008 selges. Mulig visningsdato etter avtale på forhånd: 27.11.2024 kl: 09:00
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige diamanter på i alt ca. 2.71 ct. Farve: D. Klarhed: VVS. L. 17,1 cm.
BUDT 24000,- DKK