Model Chippendale, 32 stk Sauceskåle 0,4 l. + 22 stk Kartoffelskåle Ø 23 cm + 13 stk Ovale fade 47 x 33 cm, 5 stk Ovale fade 57 x 43 cm + 14 stk Runde fade 32 cm. Og ca. 154 stk. dækketallerkener, "sølv" Ø 27 cm
Bøgballe FS 115 spreder, til 3 punkt
Yigal Zemer (f. 1938) “Checkmate #2”. Sign. Zemer 76, A/P VI/X. Ætsning i farver. Bladstørrelse 76×52.
1 stk. Velfac træ-alu vindue ca. 219x212cm.. Ubrugt, skal skrues af pallen og bæres ud.
1 stk Gasblæser / Varmekanon, med gasregulator 220V
Peder Evald Madsen (PEM) malerier, 2 stk. Måler 24 x 32 cm. Der sidder et stykke papir med tape midt på det ene billede, som køber selv sirligt må fjerne. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Står i 6780 Skærbæk. 2 stk. trillebør (begge af mærket Randersbøren) og sækkevogn. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
2 pallekasser med det som kunne ligne en vindeltrappe i stålrør med trætrin. (måske ikke komplet)
Diamantvedhæng af 18 kt. rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca 0.09 ct. Halskæde af 18 kt. rosaguld medfølger. Farve: H-I. Klarhed: VVS. Vedhæng L. 12 mm. L. 40 cm. (2)
Montblanc Geosphere af stål, ref. MB119286. Mekanisk værk med automatisk optræk, datovisning, world time-funktion og de sydlige og nordlige halvkugler, kaliber MB29.25. Halvkuglerne drejer i takt med at tiden går. Brun Meyhofer rem med C-spænde af stål. Ø 43 mm. 2010'erne. Montblanc-æske samt dokument fra Montblanc laboratorietest medfølger.
Simon Gate (f. 1883, d. 1945) Pokal af gråtonet glas. Graveret med motiver i form af neoklassisistiske figurer og ornamentik. Sign. Orrefors, Gate 151, 27.E.G. Formgivet 1928. Udført hos Orrefors, Sverige. H. 24,4.
Donkraft 2 ton. Ubrugt
Mål: B 150 cm x H 160 cm