Ballonbue Kobbermetallic, 4-kantet med 6 meter stof
2 ubrugte gearmotorer 0,75KW ens
Svensk design Bordlampe af messing. Greb af kirsebærtræ. Overskærm af hvidlakeret metal. Underskærm af glas. Trykknapafbryder på fod. Model 600. Udført hos Boréns, Sverige. H. 44.
Galvaniserede stolper / profilrør velegnede til opsætning af hegn og lign. Måler ca. 2500 mm. i længden samt 80 mm. i bredden og ca. 2 mm. i godstykkelse. Der kan forekomme mindre kosmetiske fejl i galvaniseringen. Sælger tilbyder at være behjælpelig med at arrangere transport gennem et fragtfirma, som sælger anvender til dagligt. !!Transport afregnes direkte iflg. aftale med sælger.
Fransk kaminur af sort marmor og forgyldt bronze, urskive af rødbroget marmor med emaljearbejde. Sign. F. Desbrosses, Nogent-Sur-Seine. 20. årh.s første halvdel. H. 38,5.
1802. Lille brev fra Hamburg til Bordeaux. Liniestempel R.4. HAMBURG. (type 1b). Uhyre sjældent stempel, kun brugt i 5 uger [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 330,- DKK
Diamantring af 8 kt. rosaguld og sølv prydet med talrige rosenslebne diamanter på i alt ca. 0.80 ct. Vægt ca. 6 g. B. 20 mm. Str. ca. 65.
Stort parti Teltpløkker, Kraftige modeller 43 stk 78 cm - 103 stk 60 cm - 61 stk 25 cm
Cafeborde ø 80cm. H.110cm. 10 stk i vogn
Ole Lynggaard (f. 1936) Ametystring af 14 kt. guld prydet med facetslebet ametyst. Vægt ca. 11,5 g. Str. ca. 54.
Står i 6740 Bramming. Lamper og armaturer, bl.a. Solar light, Thorn Arroslm mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Taginddækning Vhing 125 mm 0 grader. Ubrugt