Ca. 118 stk Bouillon kopper Ø 10,5 cm med underkop + 9 ekstra kopper
Alle certifikater haves. Caterpillar generatoren er cirka 5 år gammel. Gottwald HMK 360 E 120 tons mobil havnekran
BUDT 2237500,- DKK
Kurt Østervig, tilskrevet (f. 1912, d. 1986) Serveringsvogn med stel af palisander, opsat på hjul af messing. Top samt to underliggende hylder af sort formika. Udført og stemplet hos Jason. H. 70. L. 89. B. 47.
DÆK/FÆLGE. 4 stk. Hankook str. 215/65 R 16C.
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
Et par havefigurer af kunststen, stående putti. 20. årh. H. 76. (2)
Ca. 165 stk Glasvaser forskellige str. / modeller H 16 - 30 cm
Et par diamantørestikker af 18 kt. guld og hvidguld hver prydet med to marquiseslebne diamanter på i alt ca. 0.26 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.44 ct. Farve: Z og F-G. Klarhed: VVS-VS. Samlet vægt ca. 3 g. B. 7 mm. L. 26 mm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Rolex Datejust 41 af stål, ref. 126334. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 3235. 2019. “Jubilee” lænke af stål, omkreds ca. 19 cm. Ø 41 mm. Kassenr. 126334. Bagkassenr. 2480. Serienr. 267495V2. Værknr. 2ZQ91094. Rolex-æske, manual, to hangtags og certifikat fra 2019 medfølger.
5 stk. 16 dele hulsavssæt str. 19-127 mm. Ubrugte