Lukker 24/11-2024 19:59:00
Peder Evald Madsen (PEM) skitser, 5 stk. Fra 1997 og 1999. De måler fra 10 x 15 cm til 21 x 14 cm. Signeret. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
1854. 4 RBS Thiele III, gulbrun. Plade III, nr. 32. Glasklart og centrisk nr.stempel 79 (WYCK). Attest Jørgensen “SUPERBT EKSEMPLAR” [ 1IIIb ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1875. 4 øre, 36.tryk. KOMPLET PLADNING med alle 200 forskellige positioner fra A- og B-arket repræsenteret. Gennemgående flot kvalitet. Der medfølger over 1000 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 23 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 106000,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Afret ABC Afretter
Parti store toppe, 32 til 80 mm, alle på pallen
NB ! Defekt kobling. NB ! En ikke dansk registreringsattest medfølge Fiat 1380 DT - 6,3 ton - 4 WD
BUDT 82500,- DKK
SMÅRUMS SKAB.
Se billeder
Van Cleef & Arpels “Vintage Alhambra” perlemor- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med perlemor og brillantslebet diamant på ca. 0.05 ct. Farve: F. Klarhed: VVS. Vægt ca. 7 g. B. 15 mm. Str. 54. Æske medfølger.
Diamantring af platin og 18 kt hvidguld prydet med talrige old-cut diamanter på i alt ca. 0.90 ct. Farve: H-I. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 3,5 g. B. 14 mm. Str. 53
Henry Rosengren Hansen Fritstående skrivebord af palisander, front med to skuffesektioner med hhv. to og fire skuffer samt en udtræksbakke i venstre side. Model 52. Udført hos Brande Møbelindustri. H. 72. L. 180. B. 80. Litteratur: Mobilia nr. 100, november 1963.