24 stk Stabelstole, med brugsspor
Antikkens Grækenland, Makedonske kongerige, Alexander III, d. Store, 336–323 f.Kr., Tetradrachm, præget under Antipater, Amphipolis, c. 332–326 f.Kr., 17,18 g, Price 6 Ex. Professor Niels Hannestad
BUDT 3100,- DKK
Står i 6780 Skærbæk. Scheppach HCE1400 højtryksrenser og oliefri kompressor. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Står i 6230 Rødekro. 3 kasser Hilti 3000 GX-WF 63x2.8 RD 34. Ubrugt. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Krydderisæt med 16 krydderiglas og roterende stander. Ubrugt
7 stk. spejle 70x120cm med LED lys og frosted kant. Ubrugt.
10 ruller div. tapet (ubrugt)
Volvo EW160E Hjul gravemaskine. Årgang 2016 med 9411 timer. Maskinen fremstår i god velholdt stand og er løbende serviceret og vedligeholdt. Maskinen er monteret med følgende: 600/50 - R22.5 dæk. Steelwrist rotortilt fæste med klo. Bakkamera. Aircondition. Klargjort til Trimble system. planerskovl. Citybom.
Prada “Medium Canapa Tote” taske af rødt kanvas med gyldne beslag, to hanke, et rum med fire indvendige lommer og rødt for. H. 23 x B. 38 x D. 21 cm. Original kort og dustbag medfølger.
To kinesiske silkebroderier, det ene med buddhistiske symboler og blomster, det andet med figurer i landskab, samt et par kinesiske silkesko. Ca. 1900. Lysmål 49×9 og 56×14. (3)
Peder Evald Madsen (PEM) malerier på lærred/tekstil. Det ene måler 59 x 70 cm. og det andet måler 69 x 110 cm. De har været rullet sammen, er lidt flåset i kanten, krakeleret og har mindre huller. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998) Gul maske. Sign. Egill Jacobsen 1976, prøvetryk III/VIII. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×57. Uindrammet. Monteret i passepartout. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.