Wasco Party cooler, Tøndekøler 50 liter, 220 - 240V
Ole Lynggaard (f. 1936) Hjertelås af 14 kt. delvist satineret hvidguld og guld i form af flettet hjerte prydet med talrige brillantslebne diamanter. Farve: G. Klarhed: VS. Design Charlotte Lynggaard. To halskæder medfølger bestående af en perlehalskæde prydet med talrige kurlturperler og en perle- og lapis lazulihalskæde prydet talrige kulturperler og polerede lapis lazuliperler. Lås vægt ca. 18,0 g. Lås 3,5×3,5 cm. Perlediam. 7–8 mm. L. 73–79 cm. (3) Låsen kan bruges som vedhæng.
RØRBUKKER, SCANTOOL.
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Kaminstolen”. Et par lænestole af teak med krydssprosser. Sæde og ryg betrukket med nigerskind. Model BO 46. Formgivet 1946. Udført ca. 1950–1960'erne hos Bovirke. (2)
Knud Michel Cirkulært sofabord af sort jern. Top ilagt kakler i polykrome farver. Sign. K.M. H. 52. Diam. 91 cm.
1 bt. Bourgogne Aligoté “Sous Chatelet”, Domaine d'Auvenay 2009 A/B (ts).
Portvinsglas 6,5cl. 196 stk. i opvaskebakker
Flotte og sjove øreringe 18K forgyldt Kobber.
3 forlænger kraftkabler af 25 m i hver, med stik, 3 faser, 5G 2,5, ubrugte, MF
VÆRKTØJSKASSE, Bato, med 60 dele.
Wu Pengshou 1887-1972 Vifte dekoreret med kalligrafi. B. 51 cm.
Smuk Juletræ halskæde 18K forgyldt 304 Stainless.