Lukker 28/11-2024 18:00:00
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv og universalkniv. Knivblad 13 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Danmark. 1933-ca. 1988. Samling helark med mange i antal og en del forskellige marginal numre mv. Lidt Grønland og Færøerne iblandt. [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 bt. Clos Vougeot Grand Cru, Domaine Coquard Loison-Fleurot 2020 A (hf/in).
To sorte messingmonterede danske officersdolke. Den ene med rund knap, parerstang endende i muslinger? ca. 19 cm. lang tveægget klinge i sort læderskede med to beslag. Den anden af samme type med parerstangen ender i kugler, ca. 21 cm. lang tveægget klinge i sort læderskede med 3 beslag. (2) Proveniens: Kurt Bang Petersen.
Kompressor 12 volt, 10 bar. Inkl. Div. Tilbehør. Ubrugt
Villy Emil Hansen (f. Jelling 1936, d. 1997) Uden titel, 1985. Sign. Villy Emil Hansen. To olie på plade. Hver 120×90. (2) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Rigtigt fin maskine, næsten som ny Ferrari Vega 75 - Kun 390 timer! / Only 390 hours!
BUDT 109000,- DKK
Hele Verden. Flyttekasse med diverse indstiksbøger med bl.a. lagerbøger fra Danmark samt flyttekasse med diverse årsmapper og årsbøger til ca. år 2010. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 5200,- DKK