Lukker 28/11-2024 19:00:00
VÆGT med digitalt display. Beregner pris ud fra vægt. Baggrundsbelyst display. Max. 300 kg. Med 220V strømforsyning. Ubrugt
Hele Verden. Lille kasse fyldt med indstikskort med diverse udgaver og sæt. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
3 stk Toastmaster klokker, Kageopsats, 4 stk Skærebrætter, 3 sæt Oste-redskaber
1 bt. Sal. Château Palmer, Cantenac - Margaux. 3. Cru Classé 2019 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
16 stk Korssting broderi billeder mange motiver, alle i ramme
Märta Måås-Fjetterström (f. Kimstad 1873, d. Helsingborg 1941) “Blomlapp Pingstlilja”. Vægtæppe af uld i “gobeläng” teknik. Sign. AB MMF. Udført efter 1941 hos AB Märta Måås-Fjetterström. H. 26. B. 27,5.
12 bts. Château Pichon Longueville Baron, Pauillac. 2. Cru Classé 2016 A (hf/in). Owc.
BUDT 3900,- DKK
Nils Kähler (f. 1906, d. 1979) To vaser af lertøj dekoreret med hvid og sort askeglasur. Sign. HAK, største vase desuden sign. Nils. Udført hos Kähler. H. hhv. 15 og 26,5. Diam./B. hhv. 14 og 21,7. (2)
100 stk Ølkrus - 33 cl.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Schaeff-Terex TW110 - 13,5 ton / Engcon Rotort Schaeff-Terex TW110 - 13,5 ton / Engcon Rotortilt
BUDT 471000,- DKK
South Bend Watch Co. Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Emaljeskive og gyldne visere. Skive signeret “Martin Petersen Svendborg”. Viserindstilling via skyder under glas. Ingen støvkapsel. Uret vejer ca. 92 g. Ø 52,5 mm. 1900–10'erne.
HERREGÅRDSLAMPE, 2 flotte udendørs herregårdslamper, højde ca 220 cm, i alu med fod der kan monteres, 220 v. uden pærer i org kasser. Ubrugt.