Lukker 28/11-2024 19:00:00
TRANSPORTSTROP, 5 stk. m. skralde. 18 M x 50 mm. 4,5 ton brudstyrke. Ubrugte.
Ca. 42 stk Irish coffee glas
13 stk Foldeborde 180 x 75 cm, i metal og plast, med Brugsspor
Div. bolte og skruer
6 stk Indkøbsvogne + Div. Bordben, hylder m.m.
Halskæde af 18 kt. guld med vedhæng i form af skarabæ. Vægt ca. 12 g. Vedhæng L. 3 cm. L. 59 cm.
Chanel “Medallion” taske af quiltet beige Caviar læder med gyldne beslag, to hanke, en udvendig baglomme, et lynlås rum med to indvendige lommer og beige læderfor. H. 26 x B. 33 x D. 14 cm. 1996–1997. Carte d'authenticité medfølger.
Leif Sylvester (f. København 1940) “Langt ude på landet”. Sign. Sylvester 2010; sign. med titel og datering på bagsiden. Akryl på lærred. 100×90. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 36000,- DKK
7 stk 4-hjulede vogne med trådhylder, diverse modeller.
Louis Vuitton “Ravello GM” taske af Damier Ebene kanvas med mørkebrune læderbesætniner, gyldne beslag, justerbar og aftagelig skulderstrop, en udvendig forlomme, et lynlås rum med en indvendig lomme og rødt ruskindsfor. H. 16 x B. 27 x D. 9 cm.
Tove & Edvard Kindt-Larsen (f. 1906, d. 1994, Edvard Kindt-Larsen: f. Frederiksberg 1901, d. Gentofte 1982. ) Et par armstole af mahogni. Sæde betrukket med sort skind. Udført hos Sorø Stolefabrik. Udgået og mærket hos Illums Bolighus. (2)
Island. Pengebrev. 15 stk. 10 kr mærker samt Tjeneste mærke 2 kr givende ialt 152 kr på pengebrev sendt til Fljótum. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) Solrig vinterdag ved Höstmælingen, Lillehammer. Sign. P. Mønted 1919. Olie på lærred. 56×65.
BUDT 23000,- DKK