Lukker 28/11-2024 11:00:00
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933) “Verbascum”. Studie af Kongelys. Sign. J. S. Olie på lærred monteret på malepap. Lysmål 23,5×14,5.
Værktøjskuffert med 550 dele inkl alt. Diverse værktøj og tilbehør. Ubrugt.
FJERRITSLEV 13.4.02. Lap. VIb på brev til Silkeborg. Et af KUN 2 KENDTE BREVE med dette lapidarstempel! [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Rusland, Skt Stanislausordenen, 2 kl. halskors i guld og emalje, lødighedsstemplet “56” og mærket “A.K.” for Albert Keibel, 46.5×50mm, Romanov 39.
Blücher Grating line Copenhagen 1 stk. 1000 mm. 1 stk 800 mm. Ubrugte.
Motorcykel olie, 2x 15/50, 1x 10/30, 1x 10/40 semisyntetisk 4 liter i hver dunk.
Einar Johansen Et par skulpturelle bordlamper af stentøj. Lampernes nedre, firsidede del modelleret med reliefdekor. Dekoreret med gråhvid glasur. Sign. monogram, 1078, Søholm Danmark Stentøj. H. inkl. fatning 42. (2)
557 stk hårkam i salgsemballage
Kinesisk kåbe af blå silke, syet med guld- og farvet tråd med ni femkloede drager jagende den brændende perle blandt skyformationer og kejserlige symboler, forneden det bølgende hav. Qing, 19. årh. L. 140 cm. Proveniens: Dansk privatsamling.