I. L. Jensen (f. København

Lukker 02/12-2024 14:55:00

I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856) Purpurfarvet sommerlevkøj. Sign. I.L. Jensen. Olie på malepap. 20×14. Udstillet: Galerie G. Meier, “Johan Laurentz Jensen (1800–1856) - Dänische Stillebenmalerei in der Epoche des Biedermeier”, München 2000.