H. A. Brendekilde (f.

Lukker 02/12-2024 14:55:00

H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942) Parti fra bakkerne ved Næstved en sommerdag. Sign. H. A. Brendekilde. Olie på lærred. 48×71.