Lukker 02/12-2024 14:55:00
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935) Interiør med mor og barn ved morgenbordet. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 68×82. Med et stempel fra Winkel & Magnussen på blændrammen.
Dalsø 1800 liter ammoiak nedfælder med 4000 liter tankvogn - Synet og godkendt til ammonia ABC 1800 / 4000 liter
BUDT 39500,- DKK
Nils Nilsson Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Geometrisk dekor i røde, orange og lilla nuancer. Sign. NN. Udført 1950–60'erne, Sverige. L. 235. B. 152.
Udgår
Parti div. værktøj (ubrugt)
Cartier Must de Cartier Tank af guldbelagt sølv, Ref. 6 81008. Quartz værk. Brun firbensrem med c-spænde af guldbelagt sølv. Ø 24×31 mm. 1980'erne Æske og hangtag medfølger.
Danmark. Lille rest-udstillingssamling tidlige stålstiksudgaver incl. breve og varianter m.v. [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
HÅNDLOKKER med luft tilslutning.
72 Dele Bosch tilbehør, mange betonbor, savklinger, specialbor og meget mere
Rør skærer Novipro. 2 stk Ø6 - 76 mm, 1 stk Ø3- 36 mm. Ubrugt.
Dvs. butiks trådnet med mange ophæng
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 9”. Sæt på otte stole med stel af matforkromet stål. Skalformet sæde og ryg betrukket med sort skind. Formgivet 1960. Udført 1970–1980'erne hos E. Kold Christensen, stemplet. (8)