Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d.

Lukker 02/12-2024 14:55:00

Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935) Interiør med mor og barn ved morgenbordet. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 68×82. Med et stempel fra Winkel & Magnussen på blændrammen.