Lukker 03/12-2024 12:55:00
George II spejl i ramme af forgyldt træ, udskåret med stor musligskal, bladværk og ornametik, originalt facetslebet spejlglas. England, 18. årh.s midte. H. 100. B. 52. Proveniens: Dansk privatsamling.
Ballonbue Kobbermetallic, 4-kantet
Fransk messingmonteret kort sabel omkring 1805 med krydsfilet greb i ibenholt og let krummet ca. 59 cm. enægget klinge samt en officerskårde M/1872 med stående løve holdende et skjold med S og ca. 82 cm. langt tveægget ætset klinge med bl.a. et kronet våbenskjold hvori stående løve. (2)
Giovanni Battista Salvi, kaldet il Sassoferrato, efter, 19. årh. Den bedende madonna. Usigneret. Olie på lærred. 72×57. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2051, 2020 nr. 9056.
2 stk. brændekurve H: 37 cm. L: 54 cm, B: 45 cm, samt brændeovnssæt, H: 58 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
DÆK/FÆLGE. 4 stk. Continental str. 205/60 R16.
1902. 8 øre, 121.tryk, vm.III.. Stemplet KOLDING 9.9.02. Attest Nielsen [ 25C ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bugseret cementtromle med trækøje. Tromlebredde 180 cm. Diamater 90 cm. Kraftig ramme og træk. Læssehjælp på lokationen. Se billederne for yderligere detaljer.
Velholdt maskine. - Arbejdsbredde 250 cm. - Manuel sideforskydning. - Næsten nye slagler skiftet i 2022, har kørt meget lidt siden. - Kun det 2. sæt slagler i hele maskinens leveti Ortolan T 40 - 250 - Slagleklipper / Flail mover
BUDT 25000,- DKK
2 dækreoler, sammenklappelige og stabelbare
Funktionsdygtig. Starter og kører. 136 HK (100 kw) Diesel Teknisk Totalvægt: 3000 kg Totalvægt: 3000 kg Køreklar vægt: 2148 kg (Minimum) Vogntogsvægt: 5000 kg Vægt af påhængskøretøj: 2000 kg (Med bremser) 750 kg (Uden bremser) Euronorm: Euro V Partikelfilter: Ja Seneste syn: 26-04-2023 (Godkendt) Lyser i motorlampe. Forsvinder når man kører. (Ukendt fejl) Bilen bliver tømt inden afhentning. Bemærk! Sælges kun til export!! Reg attest medfølger.