Lukker 03/12-2024 12:55:00
“Frugtstellet” frugttallerkner af porcelæn med gennembrudt bort, dekoreret i farver og guld med frugter. 429/3584. Royal Copenhagen. Diam. 22,5 cm. I kasse af teaktræ. (12)
P. C. Skovgaard (f. Ringsted 1817, d. København 1875) Parti fra Tisvilde Strand. 1836. Usigneret. Olie på malepap. 19,5×29,5. På bagsiden følgende attestation fra kunstnerens søn Joakim Skovgaard: “At dette maleri er malet af Prof. P. C. Skovgaard er jeg overbevist om. Joakim Skovgard”.
25 forsænkere
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC P 329 Biard ABC P 329 Biardzki
Båndsav klinger 16x2296-6x1840-16x2120-10x2120
Merete Hansen (f. Holbæk 1940) Opstilling. Sign. MH. Olie på lærred. 100×77. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
PALLE med diverse spånskruer, forskellige størrelser.
Louis Vuitton “Noe” taske af rødt, blåt og grønt Epi læder med gyldne beslag, justerbar skulderstrop, et rum med snorelukning og sort ruskindsfor. H. 34 x B. 30 x D. 20 cm. 1995.
Yves Saint Laurent (f. 1936, d. 2008) “Nano Sac de Jour” taske af blåt læder med gyldne beslag, to hanke, aftagelig skulderstrop, et rum med en indvendig lomme og sort for. Hængelås medfølger. H. 19 x B. 22 x D. 9,5 cm. Kort medfølger.
Mini ATV på el
Stærk UTV, med differentialspær på baghjulene og elektrisk tiplad. John Deere AMT 622
BUDT 16750,- DKK