Lukker 03/12-2024 12:55:00
Peking tæppe, Kina. Design med central pagode, træer og blomstergrene på åben blå bund. 20. årh.s første halvdel. 344×283.
Safir- og diamantring af 14 kt. guld og platin prydet med cabochonslebet safir på ca. 1.20 ct., old-cut diamant på ca. 1.00 ct. og talrige rosenslebne diamanter. Farve: H-I. Klarhed:VS1-VS2. Vægt ca. 4,5 g. B. 17 mm. Str. 55.
Et sæt på 12 engelske kuvertkarafler af krystalglas med montering af sterlingsølv. Forskellige mestre. London og Birmingham. 20. årh.s begyndelse. H. 10. (12)
Louis Vuitton “Noctambule” taske af sort Epi læder med gyldne beslag, to hanke og et rum med en indvendig lomme og gråt ruskindsfor. H. 30 x B. 18–38 x D. 10 cm. 1999.
BUDT 2300,- DKK
Ny ubrukt liten hydraulikkpresse Ypperlig til å ha med i verksted bilen Tar slanger fra 1,/4" til 1" Bakker inkludert
Monogramsigneret Hereke helsilke tæppe, Tyrkiet. Stavmedaljon med botehs på åben blå bund. Centralt medaljon med metaltråde i relief. Ca. 1,21 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 180×129. Proveniens: Dansk privatsamling.
Terræn Pallevogn, kraftig model, store hjul, 1200 kg, sideflytbare gafler, fremtræder næsten som ny
Indexator Rotilt 2010 Stått på en kobelco 235 sr Vekt: 575kg
Dansk Vestindien. Tofarvet. Planche med diverse inkl. bedre udgaver og flere trykopdelt. Blandet kvalitet. [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Seminatikt Tabriz tæppe, Persien. Medaljondesign. Ca. 1950. 395×271.
Sprøjtespartelanlæg med poseklemme. 120 bar. 6L/min. 40L beholder. Euromair JetPro 100
BUDT 16000,- DKK
Italiensk bredt flettet armbånd af 18 kt. guld. Vægt ca. 81 g. B. 2,3 cm. L. 21,5 cm. 2013.
BUDT 30000,- DKK
ITS Teknik Fartmåler. Fuldt funktionsdygtig fartmåler. udstyret med solceller til drift. Monteret På Indregistreret trailer. Dansk indregistreringsatt. følger.