Lukker 04/12-2024 14:55:00
A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse) Armbånd af 14 kt. guld med seks led hver udformet som egeblad prydet med talrige cabochonslebne kalcedoner. Vægt ca. 41 g. B. 22 mm. L. 18,3 cm.
OLIEPUMPE med tæller, slange m.m. 230V.
Ca. 72 stk. lysestager m/juletræ
Velholdt Traktor. Frontvægte medfølger. Fejl på airconditio Massey Ferguson 6465 Dyna-6 - 9,3 ton
BUDT 85500,- DKK
PALLE med diverse spånskruer, forskellige størrelser.
BUDT 93500,- DKK
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999) “Veninden Rosa”, 1990. Sign. på bagsiden med titel og datering. Mixed media på krydsfinér. 80×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Velholdt maskine. - Arbejdsbredde 125 cm. - Netvalse. - A-ramme til montering, 3 punkts ophæng medfølge Muratori MZ62 SXL - 125 cm stennedlægningsfræser
BUDT 20000,- DKK
Se vedhæftet brochurer fra fabrikanten. Fremstår som ny. Er gennemgået af fabrikken og CE godkendt igen. Kompakt 32meter lift med lang rækkevidde. Vandret rækkevidde på op til 19 meter. Bruges både inde og udendørs. Hybrid, diesel og batteri. Specielt bygget til Atrium og steder med begrænset plads. Kan opstilles på ujævn overflade. Køre op af 20 grader skråning. Drejeradius på 3.3 meter. Drejbar kur Falcon 330Z Vario - 32 m
BUDT 350000,- DKK
Køkkenknivssæt udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, nakirikniv, universalkniv samt chopper. Knivblad 13 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Ungarn, Maria Theresia, 1740–1780, Dukat 1765 KB, Kremnitz, F 180, Huszár 1653, 3,49 g.
KIØBENHAVN 2.4.1837. Ant. enringsstempel i rød farve på brev til Stockholm. DAKA +2.500 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Slamsuger, Samson TJ m. bom - kapacitet 8000 liter