Lukker 04/12-2024 14:55:00
Ole Lynggaard (f. 1936) Solitaire diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med old-cut diamant på ca. 1.64 ct. Farve:J. Klarhd: VS. Vægt ca. 4 g. Str. 53.
1851. 4 RBS FERSLEW 1B. Plade I, nr. 52 med uretoucheret bundmønster og retoucheret krone. Flot eksemplar. Attest Nielsen [ 1 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 25500,- DKK
1846. Udstillingsplanche med brev fra København til Norge. Påskrevet “Fr. Helsbg.” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Rollator/kørestol m. sæde og bremser
Parti Karabinhager, Kroge i halvpalle
500 L Tryktank, Dana Tank, årg 2006
WM Meyer, Boogietrailer med fladt lad ingen sider, B 200 cm L 600 cm, T 2600 kg L 1800 kg, årg. 2006, tidl. Reg. Nr. MV 9820, stelnr.WWC2CB7256W000001, I dårlig stand
Ca. 450 dele div. brugskunst (ubrugt)
Penselsbæger, bitong, af huanghuali, cylindrisk form, ca. 1900. H. 14 cm Diam. 14 cm.
Thailandsk buddha hoved sandsten med rester af patinering og forgyldning. 17. årh. H. 32 cm.