Lukker 05/12-2024 14:55:00
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “Langlyslampe”. Et par væglamper med stel af bruneret mesing og bakelit. Skærme af gul mat/opalglas. Udført 1930'erne hos Louis Poulsen. H. 37. (2) Litteratur: “Tænd!”, afbildet og omtalt s. 245.
5 dele legetøj, ubrugt
LED LYGTER, 2 stk. 102 watt LED lygter til bil eller maskine. Hver med 34 stk. 3 watt Philips LED chip. 9 - 30 volt. Ubrugte.
Hugo Veit (f. 1816, d. 1893) Stormvejr ved en kyst med skibe i havsnød. Sign. H. Veit. Olie på lærred. 40×66.
Står i 6740 Bramming. 2 stk. lofthængt amatur, justerbar. L: 155 cm, H: 10 cm. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
9 spande vaskepulver, Neptun Svane á 8 kg. + 1 dunk vaskemiddel, Diversey Universal Pur-Eco (ubrugt)
Kan afhentes til januar 202 Fuchs MHL 350 S5
BUDT 674000,- DKK
Klippo plæneklipper, med benzinmotor
Smykkesæt af sterlingbestående af er par øreclips og to ringe. Samlet vægt ca. 19 g. Øreclips L. 3 cm. Str. 48–54. (4)
Radiator Purmo 4 stk. 50 cm høj, 40 cm bred, enkelt med lameller, med beslag. Ubrugt
Stort værktøjssæt i trolley med to topnøglesæt, ringgaffel nøgler, skruetrækkere, tænger mv. 599 dele. Ubrugt
PALLE med diverse spraymaling, 300 ml.