Lukker 28/11-2024 19:13:00
2 bts. Morey Saint Denis “Clos des Rosiers”, Domaine Chantal Remy 2018 A (hf/in). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Rud Thygesen (f. Sæby 1932, d. Rungsted 2019, Møbelarkitekt) Johnny Sørensen (f. Helsingør 1944, Møbelarkitekt) “Kongeserien”. Sæt på ni armstole af mahogni, ryg med flet. Sæde betrukket med naturskind. Udført og mærket hos Botium. (9)
HERRESOKKER, bambus, 40 par.
Værktøjsvogn i virkelig lækker og kraftig kvalitet, med 5 skuffer med glideskinner og gummi indlæg, måler 98 høj 70 bred 46 dyb
85 par Børne strømper i ass farver/modeller i ser 27-30 ubrugte
24 stk Helium flasker med helium til ca. 30 balloner pr. flaske, alle i original emballage
VAREBIL, VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2.0 TDI BMT 150 KASSEVOGN LANG DSG. 1st. Indreg: 24-11-2020. Synet: 10-10-2024. Km-tæller viser: 478500.
BUDT 25000,- DKK
1668. FREDERIK III. Kongebrev sendt til Borgmesteren i Rendsburg. Fuldt indhold dateret 14.März 1668. Flot storsegl og kongens egenhændige underskrift [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Jochen Sachse (f. 1930, d. 2013) Marine med solnedgang over et uroligt hav. Sign. Jochen Sachse 1988. Gouache på papir. Lysmål 31×47. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Udover 3 grave skovle, medfølger der også en 90 cm risteskovl, en planerskovl og pallegafler samt oprivertan JCB 4CX 14HFWA
BUDT 450000,- DKK
Stort Billet-automat skilt