Lukker 05/12-2024 19:41:00
1 bt. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2010 A (hf/in).
BUDT 1250,- DKK
Plyfa trækasse B57 x L40 x H19, mangler håndtag
13 stk. porcelænskander design: Lisbeth Dahl (ubrugt)
Carl Halier (f. 1873, d. 1948) To cirkulære fade af stentøj, dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram, 21825 og 21826. Royal Copenhagen. Diam. 35 og 29. (2)
Blomsterstativ inkl. div. Kunstige blomster
300 par handsker, Stenso Palavan i str. 8-10-11 (ubrugt)
Radiator Purmo, 3 stk 60 cm høj og 160 cm bred, 2 stk 60 høj og 200 cm bred, tredobbelt med lammer. Skader kan forekomme. Ubrugt
Fatimiderne, Al-Mustansir Billah, 427–487 AH (1036–1094 AD), Dinar, Misr (Cairo), 4,20 g , Album 719 - velpræget eksemplar med møntskær Ex. BR lot 848/42, 2014
Fire “Bajixiang” tallerkener af porcelæn, dekorerede i farver og guld med de lykkevarslende buddhistiske motiver, bagside med blomster. Mærket Guangxu 1875–1908 og fra perioden. Diam. ca. 15–15,5 cm. (4)
8 stk Luftværktøj, skruemaskiner, popnitte
Ni tabatierer heraf seks, primært franske, i emaljearbejde med blomster-, landskabs- og personsceneri, monterede med forgyldt metal, derudover to af porcelæn L. 7 og 8,5 cm samt en konkylie med svensk sølvmontering, Göteborg 1898 L. 9 cm. 19. årh. (9)