Lukker 05/12-2024 19:52:00
12 bts. Château Brane Cantenac, Margaux. 2. Cru Classé 2004 A (hf/in). Owc.
Bolt med stjerne M 8 x 20, 250 stk.
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) Fugle og liggende kvinde. Sign. Corneille 85, 67/250. Litografi i farver. Lysmål 58×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk John Deere 3040 - 4,7 John Deere 3040 - 4,7 ton
BUDT 48500,- DKK
1783. CHRISTIAN VII. Kongebrev med indhold dateret “Friedensburg 23 Oct. 1783”, Fint storsegl og kongens egenhændige underskrift [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
5 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
Georg Jensen To par manchetknapper af sterlingsølv. Dessin 142 og 608D. Samlet vægt ca. 33 g. Front B. 2,5–3 cm. Georg Jensen efter 1945. (4)
Et par Heiberg lamper af hvid opalineglas med montering af messing. 19.-20. årh. H. ekskl. fatning 33. (2)
BUDT 1750,- DKK
4 stk Tjep søm og stiftpistoler til luft, 2 store og 2 små.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Caterpillar 279D3 - 4,7 Caterpillar 279D3 - 4,7 ton
BUDT 129000,- DKK