Lukker 05/12-2024 20:13:00
1 bt. Château Lafite Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2005 A (hf/in). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Pendel 2 stk, Nielsen nice kuglependel, Kobber børstet ,Ø25, sort stof ledning cirka 50 cm lang. Ubrugt, små skrammer kan forekome
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH-3/2”/“Gulvspørgsmålstegn”. Justérbare standerlamper med stel af messing på hvidlakeret base. Konisk fatningshus af zink. Skærmholder mærket “patented” og “PH-2/2”. Monteret med skærme af rødbemalet opalglas (overskærm afrenset). Udført 1940'erne hos Louis Poulsen. H. 150.
BUDT 21000,- DKK
Fin Iveco varevogn i farven hvid under reklame-foliet. Har reklamefoliet som er på nu, fjernes inden aflevering. Tanken i varerum følger ikke med. Har aircon, og automatgear. Undervognsbehandlet i 2019. Wabasto fyr. Tandremmen er skiftet i 2018. Iveco 35-S12 HI Matic - Aut.
BUDT 93500,- DKK
2 stk nye betonbor Ø 63 + 65 mm. L 400 mm + lille brandslukker + 2 fejeblad
Palle m/div. Rengøringsartikler
Alko Pro 160 græsslåmaskine
Lynn Chadwick (f. London 1914, d. Lypiatt Park 2003) “Winged Figures III”. Stemplet C 75, 691, 2/8. Bronze. H. 35. Litteratur: Dennis Farr & Eva Chadwick: “Lynn Chadwick Sculptor. With a Complete Illustrated Catalgue 1947–1988”, Oxford 1990, nr. 691, gengivet side 274. Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 2300,- DKK
Stjernestempler. 4 postkort med julemærker og stjernestempler. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
TopCon Hiper gps GNSS med Tesla handdator och tillbehör i plastväska.