Lukker 05/12-2024 20:14:00
1 bt. Château Lafite Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2001 A (hf/in).
“Flora Danica” Assiet af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster, hank i form af grenværk og med pousserede blomster. 3540. Royal Copenhagen. L. 23 cm.
BUDT 2300,- DKK
Komplet gevindskæresæt med 110 dele i praktisk kuffert.
Dansk møbeldesign Overpolstret lænestol med ben af mørkbejdset bøg, betrukket med gulgrønt møbelstof. 1930–40'erne.
Værktøjsvogn Bearsafe, sort, med 6 skuffer og en del værktøj. Skuffer kan aflåses med centrallås, låge med lås i siden af skabet med plads til opbevaring af spraydåser mv. store letløbende hjul. Ubrugt, Model foto.
Figur af forgyldt bronze i form af Amitayus siddende på trone. Inskription på front: Lavet i Qianlong perioden året Gengyin med respekt (1770). Ej forseglet. Kina. Qianlong 1736–1795. Vægt 881 g. H. 18,5 cm. Proveniens: Dansk privatsamling.
Tysk kunstner, 19. årh. Four portraits of Louise Guillaumo, Alexandrine Guillaumo, Odine Siegfried Vogt og Frederik Siegfried Vogt. Usigneret. Silhuetklip. Lysmål 10×20.
2 gearmotorer
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC SA 250 Typ 2 - RA ABC SA 250 Typ 2 - RAUCH
BUDT 7750,- DKK
Dansk møbeldesign Art Deco sminkebord af mahogni og birkerod, front med to skuffer. 1930'erne. H. 133. B. 110. D. 42.
Kost med A Ramme. Gode børster. . Tuchel Plus 260 MK
BUDT 5250,- DKK
NB! : Grabben på billederne medfølger ikke Caterpillar 336 EL - 37 ton
BUDT 300000,- DKK