Lukker 24/11-2024 19:00:00
PERSONBIL, FORD TRANSIT. 1st Indreg: 06-02-2001. Synet: 10-05-2022. Km-tæller viser: 224770.
BUDT 1800,- DKK
Prada Taske af blåt Saffiano læder med gyldne beslag, to hanke, et rum med knaplukning, fire indvendige lommer og blåt monogram for. H. 26 x B. 39 x D. 19 cm.
Piero Milano Et par “Mimosa” diamantørestikker af 18 kt. guld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter. Samlet vægt ca. 16,5 g. B. 8 mm. L. 20 mm. (2)
BUDT 28000,- DKK
1864. 2 sk - 16 sk. Komplet sæt minus 8 sk. i ubrugt kvalitet. [ 11/15 ] [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 bt. Warre's Grande Reserve Port 1962 A (hf/in).
Årgang 2001. 262628 km. Ifølge sælger kan den starte og køre, men den ryger meget. Formentlig en dyse, der er gået. Bussen har været registreret hos Hærens Materielkommando. Der medfølger forsvarets standardgodkendelse. Godkendt til 53/49 personer.
1907. Fr. VIII, 10 øre. 6 mærker med fundne varianter i stemplet kvalitet. [ 55 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ca. 40 stk Cognacglas - 14 cl. + 1 stk vaskebakke rumdelt for 36 glas, af god kvalitet
HULSAVSÆT, 5 STK. 16 dele hulsavsæt str. 19-127 mm. Ubrugte.
Mål: 300x90
1870. 3 sk. 3.tryk, pos. A90 OMVENDT RAMME. Meget sjældent mærke i fejlfri kvalitet. AFA 20.000. Attest Møller BPP [ 17y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bøgballe FS 115 spreder, til 3 punkt
Wilhelm Bendz (f. Odense 1804, d. Vicenza 1832) Portræt af præst Lauritz (Lars) Bang (1776–1866) som 48-årig. Sign. V: Bendz. Fecit. 24/7/1824 og betegnet Natus XLVIII Annus. Olie på lærred. 32×27. Lauritz Bang var sognepræst i Tanderup nær Middelfart på Fyn og senere i Grevinge sogn i den sydøstlige del af Odsherred på Sjælland. Han var halvbror til Wilhelm Bendz' mor Regine Christence Bang (1772–1854).