Lukker 24/11-2024 19:00:00
METALSKAB.
Carl Olsen (f. København 1818, d. sst. 1878) Skonnerten “Grevinde Danner” ført af Kaptajn H. C. Tscherning af Middelfart, 1856. Sign. C. Olsen, 1856, Kjøbenhavn. Olie på lærred. 58×84.
Kanion A++ 6,8 kW luft/luft varmepumpe i et flot enkelt design med op til 6,8 kW i varmefunktion/6,8kW i køling. Modellen her er i energiklasse A+++ med SCOP værdi på 5,1 for varmefunktion, hvilket gør den særdeles energibesparende. Der medfølger en fjernbetjening, men med det indbyggede wifi modul kan du også kontrollere den uanset hvor du befinder dig via appen på telefonen. Genialt til specielt sommerhuset så du kan varme huset op inden ankomst. Varmepumpen har et meget lavt støjniveau. Inde delen har mål på 1010x315x220mm og ude delen på 920x699x380mm. Ubrugt i emballage. Model navn: KWSM-24IR32HF
1 bt. Dominus Estate, Christian Moueix, Napa Valley 2014 A (hf/in). 1 bt. Cabernet Sauvignon “Cliff Lede Vineyards” “Songbook”, Stags Leap District, USA 2016 A (hf/in). Total 2 bts.
BUDT 1850,- DKK
1863. 16 sk. rosalilla. Fint mærke med tydeligt nr.stempel 1. Attest Møller [ 10 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hele Verden. 2 flyttekasser med samlinger inkl. Danmark, Norge og Canada og et par enkle bedre udgaver iblandt. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk bord lamper med skærm, ubrugte
Hemmabyggt Lyftok för gafflar Mått: Längd 3000mm Bred 2250mm Höjd 500mm 6mm gods i balkarna Lasthjälp finns på plats
Incl. taske og diverse ledninger.
A pair of Chinese large blue ground 'peach and flower' jars and covers of baluster form painted with peaches, various flowers and leaf-scrolls, the covers similarly decorated with gilt striped finials. Necks with hinged metal enforcements. Jiaqing 1760–1820. H. 57 cm. (2) Provenance: A Danish private collection.
140 HK traktor - Nyserviceret, alt olie og oliefiltre m.m. - Kun 5.774 timer. - Affjedret forakse John Deere 6820 - 6 ton
BUDT 182000,- DKK