Lukker 02/12-2024 11:30:00
Rollator/kørestol m. sæde og bremser
Afhentes: J.P. Larsensvej 9 C 8220 Brabrand (via Google Maps)
13 stk Foldeborde 180 x 75 cm, i metal og plast, med Brugsspor
Monogramsigneret Hereke silke- og metaltrådstæppe, Tyrkiet. Nichedesign med blomstervase, blomster, bladværk og fuglemotiver. Ca. 1,32 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 112×85. Proveniens: Dansk privatsamling.
Tibetansk thangka med blå Mahakala omgivet af flammende mandorla, stående på to menneskekroppe, holdende en offerskål i form af et kranium i den ene hånd. Farvepigment på lærred. 19. årh. Lysmål 108×79.
1927. Chr. X, 10 kr. rød/grøn. Pragteksemplar med retvendt HOLTE 22.12.31 [ 177 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 370,- DKK
Diverse gastro bakker, køkkengrej gryder mv. se foto. (bord og vask medfølger IKKE)
Uindfattet dråbeformet Natural Fancy Brownish Yellow diamant på 0.23 ct. Klarhed: SI2. Uindfattet ovalslebet Natural Fancy Intense Yellowish Orangy Brown diamant på ca. 0.30 ct. Klarhed: SI2. Uindfattet brillantslebet Light Yellowish Brown diamant på ca. 0.42 ct. Klarhed: VS2. (3) IGI certifikat nr. 604308006, Gem Report certifikat nr. 1810023713 og AIG certifikat nr. D2410071823 medfølger. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Står i 6230 Rødekro. Dewalt sømpistol -18V, 2,6 AH, NiMH. I kuffert. Brugt og ok stand. Ikke afprøvet. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992) Skab af massiv mahogni, to bogreoler samt tre sokkler. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5/36. (4) Nøgle medfølger.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Vecoplan VAZ 100/80 - Neddeler til træ / wood shre ABC Vecoplan VAZ 100/80 - Neddeler til træ / wood shreder
BUDT 20250,- DKK
BUDT 175,- DKK
Mål: 200x100 cm