Lukker 01/12-2024 19:31:00
Står i 6780 Skærbæk. Hegn og hegsnmaterieler - stopler, trådhegn, strik, tentorpæle mm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Minitraktor Ford 1910/II 4WD Årsmodell 1988 Timmätare trasig Längd 3650mm Bredd 1850mm Tjänstevikt 1810kg Max lastvikt 700kg Totalvikt 3510kg Drivande axel fram och bak Axelavstånd 1700mm Motor 23kW Frontlyft Kraftuttag fram och bak 3 punkts lyft bak Hitchkrok Redskap Sand/salt spridare Rondini Toy P100 Hydraulisk vikplog Om lackerad
Michael Andersen vase med hjortemotiv, hvid glasur. Mål H21cm. Fremstillet hos Michael Andersen på Bornholm. (Krakeleringer i glasur). Brugt, fremstår i rigtig fin og hel stand. MOMSFRI
Breitling Chronograph af stål og guldbelagt stål. Ref. 81.950. Mekanisk værk med automatisk optræk. Serienr. 80645. Brun rem af præget læder. Ø 40 mm.
Baderumsknage, Sæbedispenser, 600mm Hylde m. holder, 600mm Håndklædestang alle dele er Hvide (C, 3, 5, 12, 14)
PALLE med slibeværktøj, m.m.
3 bts. ½. Château La Mission Haut Brion Grand Cru Classé, Pessac-Léognan 1986 A (hf/in). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades going all the way back to the famed vintage of 1947 in Bordeaux.
BUDT 1350,- DKK
1953–1974. Lot med 5 fine adressekort [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 55,- DKK
5 stk. Knivsæt med 6 dele. Ubrugte
Isfjerner 12 stk, bemærk 1 liter i hver flaske
Abraham Ortelius (f. Antwerpen 1527, d. sst. 1598) “Septentrionalium Regionum Descrip”. Kort over Skandinavien, Grønland, Island, England samt fantasiøen Frisland. Trykt tekst på latin verso. Håndkoloreret kobberstik. Bladstørrelse 48×57. Uindrammet.