Lukker 01/12-2024 19:34:00
Står i 6780 Skærbæk. Diverse seletøj til hestvogns kørsel, træktov, tøjler, hovedtøj, grimer, gjorde mm. Brugte og stand ukendt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Nylig godkjent sakkyndig kontroll
Jesper Dalgaard (f. 1974) Uden titel. Sign. Jesper Dalgaard 2008. Polykromt dekoreret lertøj. H. 49. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Hele Verden. 4 kasser fyldt med indstiksbøger og album med frimærker og lidt FDC fra diverse lande. En del Rusland/Soviet set. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Dåbsfad af messing punslet og ciseleret med religiøst motiv, Mariæ Bebudelse, fanen med bomærker. Antagelig Nürnberg 16. årh. Diam. 37 cm.
Kina tæppe, design med blomsterrosetter på blå bund omgivet af hovedbort med blomsterranker, vaser og sommerfugle. 20. årh.s midte. 252×348
Ca. 400 stk Party-clips til glas
Ubekendt maler, 18. årh. Bibelsk/historisk motiv antageligt Usigneret. Olie på lærred. 80×62.
Hele Verden. Gammelt kartotek i 5 æsker. Ser spændende ud med bl.a. Indien og Egypten mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Varmeblæser 5 kw, ny, til vægophæng, SP EC 5N, 230v
Crosser på el