Lukker 28/11-2024 18:00:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Lister 3 cyl. - kVA 15 / KW 12 / AMP 22,8 / 3 x 380/2 Lister 3 cyl. - kVA 15 / KW 12 / AMP 22,8 / 3 x 380/220V
BUDT 10250,- DKK
Dobbelt-radet ametyst- og kvartshalskæde prydet med talrige polerede ametyst- og kvartsperler og lås af 18 kt. guld. Perler diam. ca. 10 mm. L. 40 cm.
Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019) “Dame i sort”, 1984. Sign. monogram. Olie på lærred. 105×115. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 Avfuktare El-björn OBM-Gruppen Mud 900 Torkfläkt El-Björn TF18EL
Harlekin bestik i sølvplet, 97 dele. 19 spiseskeer, 22 gafler, 22 dessertskeer, 14 kagegafler, 13 teskeer, 7 stk. tilbehør. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
33 stk. sortimentsæsker m. div. plast-perler (ubrugt)
Royal Swiss Køkkensæt, 20 dele. Bestående af 5 gryder i forskellige størrelser med låg, 1 pande med låg, si indsats, køkkenredskaber samt grydelapper. Virker også til induktion. Perfekt sæt til køkkenet. Ubrugt og i original emballage + MOMS
Caterpillar 907H skopa gafflar Hydrauliskt snabbfäste 3dje funktion Frontskopa 1850 mm bred med bultat skär Pallgafflar Däck 405/70 R18 tre däck nästan nya ett är nytt 21-25 mm HÖG / Låg växling 20 km Radio Värme Torkare fram bak ok Gångjärn lock förvaringslåda sönder Glappmidja Maskinen går bra se video Caterpillar 907H bucket forks Hydraulic quick coupler 3rd hydraulic function Front bucket 1850 mm wide forks Tires 405/70 R18 three tires almost new one is new 21-25 mm HIGH / Low gearbox 20 km Radio Wiper front and rear ok Cat Caterpillar
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 4.80 ct. F/IF-VVS. L. 17,5 cm.
BUDT 43000,- DKK
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972) Skarpt sollys på en gårdsplads en sommerdag. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 27×40. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.