Lukker 28/11-2024 18:00:00
Tjænerbakker ca. 14 stk + hvide plastbakker ca. 30 stk + askebægre ca. 90 stk. + isasietter ca. 27 stk. + 5 armet lysestage
Albumfront. “Weltreise - Postkarten-Album”. Pragtfuld gammel albumfront i Jugendstil (32×40 cm.). Monteret i skifteramme 40×50 cm. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Erik Höglund (f. Karlskrona 1932, d. 1998) Lysekrone af smedejern med fire lysarme. Antageligt udført hos Boda Smide. H. 54. Diam. 30.
Pænt holdt, har spor efter stilstand i 6 månede MAN Tg a 26.350
BUDT 50500,- DKK
Kinesisk figur af porcelæn i form af en kyllingemor. Qing 19. årh. H. 10 cm L. 15 cm.
SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.
Ovale hvide fade 38x24cm. 4 stk. + Hvide rundt fad ø 28cm. 20 stk
- Giant 40 mm Ø fæste. JST Dozerblad - 150 cm
BUDT 5250,- DKK
LEGO Technic forest truck Fork Lift (B model nr. 8416). Udgået model. Samlet og derefter sat på hylden (støvet). Det vides ikke, om alle delene er der. Umiddelbart mangler grab og rotorblink. Uden emballage. MOMSFRI
KARRUSEL, RAACO, med sortiments kasser.
Dansk Vestindien, Christian IX, cent 1879, H 28B, S 5, Sieg 20, KM 68, 4,66 g, pletter - eksemplar med fint møntskær. Ex. Johnny og Jette Birkegaard Bæhr
2 stk Truckgasflasker, er tomme
Peltor Litecom samtale hovedsæt, med nye ørekit