Lukker 28/11-2024 18:00:00
"Sølv" 3 armet lysestager 24cm. 15 stk
FELTPOSTKONTOR H. Liniestempel brugt som dirigeringsstempel på adressebrev fra Tjørring, sendt via Vejle til Feltpost Sjælland“. Meget sjældent brev. Lidt hårdhændet åbning i venstre side [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ege tæppefliser. 2 kasser af forskellige slags. ReForm artx.ang. ECT350 cement af 4,60 8 m2. ReForm Matrix ECT350 Beige grey af 4,147 m2. Total ca. 8,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Søren Hjorth-Nielsen (f. Svostrup ved Silkeborg 1901, d. Tempelhuse 1983) Sydfyn 1946, Vester Aaby. Sign. HN. Olie på lærred. 68×98. Proveniens: Tidligere Danske Banks samling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
45,9kg. 995x398x740 mm.
Bemærk: Frontlåge til køkken medfølger IKKE
Beton-figur - H: ca. 48 cm. (ubrugt)
Parti div. værktøj m.v.
-Helt ny vidvinkel PTO. -Justerbar hastighed på bundkæde. - Solid stærk bundkæd Uggerbys UM 90 - Møgspreder
Trailer og ekstra dele medfølger. RØR api gevind Højre 76.8 milimeter, 26 meter. 1 mp ny 3 tom dth hammer med 3 og 6 tom bit. 117 sneglebor + ekstra dele. Fraste Terra CN
BUDT 77500,- DKK
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.