Lukker 28/11-2024 18:00:00
Cafeborde ø 80cm. H.110cm. 10 stk i vogn
Postkort. Jernbane station Flekkefjord og Föslöf (Sverige) postkort i helt perfekt stand. Den fra Sverige er brugt. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt.
Tell Bøjleur af 18 kt. guld. Ref. 138057. Mekanisk værk med manuel optræk. Bøjle af 18 kt. guld diam. ca. 5 cm Ø 10 mm. Vægt ca. 12 g.
James Brown (f. Los Angeles 1951, d. Mexico 2020) Uden titel. Sign. på bagsiden James Brown 2003 (X03.OM.11). Olie på lærred. 38×59. Uindrammet.
Årgang: 2008
Ford 4610 traktor. Årgang 1988. Traktoren starter og er funktionel.
Kræmmer lot, Ca. 20 Fletkurve + Skåle , Bakker, fade samt 2 Spejle med skodder
Kinesisk 20/21 årh. tuschæske af zitan, oval form, med tuschsten, låg med inskription. 18×12,5 cm.
Uindfattet cushion-cut Natural Fancy Yellowish Pink diamant på 0.12 ct. Klarhed: I2. og uindfattet cushion modified brillantslebet Natural Fancy Intense Brownish Yellow diamant på 0.25 ct. Klarhed: I1. (2) IGI certifikat nr. 604307908 og Gem Report nr. 1810019290 medfølger. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Koralhalskæde i forløb prydet med talrige hvide koral perler og lås af 14 kt. guld. Perlediam. ca. 3–10 mm. L. ca. 70 cm.
Perlebroche af 12 kt. guld prydet med fem kulturperler. Vægt ca. 7,5 g. Diam. 3,4 cm.