Lukker 24/11-2024 19:00:00
PERSONBIL, CITROËN C 4 PICASSO HDI 110 AUT. 1st Indreg: 18-02-2010. Synet: 10-06-2022. Km-tæller viser: 306739.
SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.21 ct. Vægt ca. 6,5 g. B. 5 mm. Str. 54.
36 stk. håndklæderinge i børstet stål (ubrugt)
Inkl. Højtalere
Island. Indstiksbog med diverse udgaver inkl. ældre stemplede mærker samt en del postfrisk materiale her iblandt flere 4-blokke. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BJERNDRUP (TINGLEV). Posthornstpl. i violet og rød farve på 2 fine forsendelser [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Thorald Brendstrup (f. Sengeløse 1812, d. København 1883) Munke arbejdende i en klosterhave. Sign. monogram. Olie på papir monteret på lærred. 19×26. Proveniens: Grosserer Julius Just, hans dødsboauktion Winkel & Magnussen auktion 223, 1937 nr. 17.
Står i 6740 Bramming. Kogeplader - forskellige slags. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
3 stk. gitter for hundegård - B: 120 cm. H: 180 cm. + 2 stk. gitter m. låge for hundegård - B: 120 cm. H: 180 cm.
Rive Claas liner 3000 Hydrauliske bremser Arbejds bredde 12,5 m L 8,5 m B 3 m H 4,5 m
Jesper Skov Madsen (f. 1982) “Fremad March”, 2007; sign. med titel og datering på bagsiden. Akryl på lærred. 100×80. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1700,- DKK