Lukker 02/12-2024 19:05:00
“Rosenholm” bestik af sølv. Varierende mestre. Danmark 20. årh. Vægt eksl. dele med stål 2500 gr. (67) Bestående af: 12 middagsgafler, 12 middagsskeer, 12 dessertskeer, 12 kagegafler, 12 teskeer, 2 sauceskeer, 1 steggaffel, 1 kagespade, 1 større serveringsske, 1 mindre serveringsske, 1 sukkerske.
1000 liter lufttank, 10,5 bar
Aluminiumslad som kan åbnes i sidern ABC Alulad
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984) Væglampe af messing med skærme af opalglas, samt et stel af messing. Udført hos Louis Poulsen. Lampe med skærme: H. 22. B. 40. D. 22. Stel: H. 13. B. 27. D. 15. (2)
Lysstofrør Phillips cirka 30 stk. 54 watt / 827, lille sokkel. Ubrugte
KABELRULLE, Midori Japan, 50m.
16 visninger
6 bts. Château Ducru-Beaucaillou, Saint - Julien.2. Cru Classé 1988 A (hf/in).
1902. Sort Í GILDI, 10 aur, blå, tk.14. Nydeligt stemplet mærke. AFA 5.500 [ 13 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Et stk. ubrugt gummibånd til 2 ton Takeuchi TB219 minigraver, men kan anvendes på andre fabrikater i samme vægtklasse. ABC RT230-135-10 - Terra Track gummibånd til 2 ton minigravemaskine / For 2 ton mini excavaror
Ca 25 stk. Piher P1 og P2, 300 kg, 100 til 170 cm, understøttere
Funktionsdygtig. 30cfm / 5.5kw 152kg 7.5bar 1440rpm
DÆK/FÆLGE. 4 stk. Continental str. 205/65 R16C. Passer til bla. VOLKSWAGEN TRANSPORTER 2.0 TDI BMT 150 KASSEVOGN årg 2021.
Tre Kelim tæpper. Luri, sydlige Persien. Ca. 1960. 230×129. Antikt Shahsavan sofreh, Kaukasus. Ca. 1900. 130×119. Antik Shahsavan kelim, Kaukasus. 1890–1910. 254×155.(3)